Čo je RPG

RPG, alebo v predĺženej verzii Role Play Game, v preklade znamená hranie role, či úlohy a jej základ tvoria postavy.

Jednoducho povedané, je to ako v divadle. A Belfirin má presne takúto rolu. Je javiskom, kde sa osudy a životy rôznych postáv stretávajú na križovatkách deja, občas sa ich cesty spoja a idú spoločne ďalej, občas sa len o seba obtrú. Vy ste hráč a vlastníte postavu. Vy vdychujete svojej postave život, Vy budete ten, kto rozhodne čo sa v jej živote bude diať. Vy ste jej osud, Vy určujete akým smerom sa vyberie. Ale občas na svojej ceste stretnete iného hráča (či dokonca aj viacerých), ktorý svojou postavou absolútne zmení chod Vašich predstáv, no i tak budete radi, že sa tak stane. Belfirin je čarodejnícka škola, a preto tu sú samí čarodejníci rôznych rás (ako sú človek, elf, anjel, vlkolak, upír, démon).

Na to, aby ste mohli hrať by ste mali najprv vdýchnuť postave život. Čiže jej musíte dať meno, premyslieť históriu postavy, mať predstavu o tom, ako približne vyzerá, dať jej vlastnosti a určiť jej presvedčenie. To všetko zhrňuje jedno slovo. Profil. Doň si môžete zapisovať rôzne zážitky vašej postavy, prežité v RPG, či neprežité, no vysvetľujúce chod ďalších udalostí.

V RPG sú aj pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, no v prvom rade je to o zábave a o možnosti aspoň na chvíľu sa odpútať od svojich problémov a povinností v reálnom živote. Ak Vás tento opis zaujal, odporúčame Vám sa registrovať a ponoriť sa do tajov a záhad čarodejníckeho divadla.

Ako a prečo vznikol Belfirin

Belfirin vznikol z dôvodu, že rpg scéna v dobe, kedy sa začal chystať, upadala. Jedna stránka bola vypnutá, ďalšia šla dolu vodou. Tak v hlave Ronky a Seriona vznikol nápad urobiť vlastnú stránku, podľa vlastných pravidiel.
Všetko to vzniklo v konverzácii na msn, dňa 3.2.2007.
Čas bežal, niekoľko nám blízkych ľudí zapojilo fantáziu a postupne sa pracovalo. Niekedy koncom apríla sa objednala a zaplatila doména a testovanie sa pomaly mohlo začať.

20.5.2007 sa pustili prví registrovaní ľudia na územie školy. Testovací ročník, ktorý fungoval iba na vyskúšanie a odladenie posledných detailov.

2.6.2007 sa brány otvorili definitívne na prvé väčšie prijímanie a odvtedy fungujeme bez prestania.

Nový dizajn

Kopa ľudí sa od začiatkov sťažovala na „nepútavý a nezaujímavý dizajn“. Blížilo sa prvé výročie a v hlave niekoľkých ľudí vznikol nápad zmeniť aspoň hlavný dizajn. Ten prvý návrh sa takmer nezachoval. Ostalo z neho v definitívnej forme iba menu.
No spustilo to lavínu zmien dizajnových, nad ktorými dvojica Rona a Elendar strávili niekoľko nocí, keď nespali a šialene prerábali dizajn až do neskorých ranných hodín.
Nadišiel deň oslavy a veľké tajomstvo sa udržalo. Všetkých v rámci odohranej rpg čakalo prekvapenie v podobe prerodu na nový Belfirin.

Takže máme nový rok, nový dizajn a veríme, že aj novú chuť do hrania RPG.

Váš Belfirin Team:
Rona Elrondino de Lioncourt, admin


Vstup do školy

Nick:
Heslo:Zatvor