Avatar

Meno: Lilja Makki
Funkcia: Čarodejník
Fakulta: Estrellis
Rasa: Anjel
Ročník: 0.
Vek: 20
Body: 0
Peniaze: 2171


LILJA MAKKI
when you water with disaster, a disaster you will get

photo

Ten deň bol taký slnečný, že ste sa prilepili aj na lavičke.
Presne to sa stalo Roze. Obdivovala ružový záhon v parku.. a keď sa večer chcela k tomu vlastnému odobrať, čokoláda, čo sa predrala cez vrecká, už zaschla a nebolo viac úteku.
Hodinu ju nechal Herbert trápiť sa. Skrýval sa práve v tom záhone, ruky už jemne krvavé, a sledoval ju. Bola krásnym snom, čo sa mu priplietol do zorného poľa. Sen, ktorému neviete odolať a musíte sa k nemu vracať. Až po toľkom čase si uvedomil, že toto je ten okamih, tá chvíľa.
Vynoril sa z kríkov ako tieň, vrhal na Rozu pohľad, o ktorom si myslel, že je tajomný. A kráčal, približoval sa, možno skôr plížil, až bol na mieste. Roza v očiach štipku strachu, Herbert túžbu ochutnať.
Kľakol.
A než si Roza uvedomila, čo sa deje, čokoládu za ňu zjedol iný.
Ten deň skutočne lepil, čo mu prišlo pod ruku. Roza neskôr prilepila čajom šálku k podšálke a keď tá ťahom zemským síl počrepila sa až na zem, zlepili sa im s Herbertom pri zbieraní upotené čelá.
A ako sa už v také historické dni stáva, po lepení leukoplastov prilepilo sa žienke do brucha aj čosi, čo sa volá potomok.

|\\|//|

Dni plynuli. Postupne aj lepiť prestali, skôr sa naťahovať začali.
V znamení naťahovania sa nieslo aj Rozino oblečenie, ktoré menilo rozmery zo dňa na deň a nútilo čas spomaliť, pretože keď máte depresie, vždy sa nejako vlečie.
Depresie mala kvôli neschopnosti prehýbať sa pri svojich ružových záhradách. Vždy keď sa o niečo pokúsila, akurát sa nabodla na niektorú tŕňmi posiatu potvoru.
Herbert sa snažil, koľko mohol, jeho nežné zasnené očká zastrihávali ruže, no jeho najdrahšia si i tak šla oči vyplakať pre jeho neprofesionalitu. Upokojila sa vždy až večer, keď ju nechal zjesť celú domácu bábovku.
Keď sa konečne ten krpec vypýtal na svet, všetci boli bez seba.
Dostala meno Lilja, keďže mamka si už dávno želala infiltrovať do záhradky aj ľalie, a touto cestou chcela predurčiť záujmy svojej malej kópie.
Hebert sa k tomu nevyjadroval, len nadšene vytiahol mini ponožky a plienky, a pustil sa do plnenia želaní, nech už sa v tých velikánskych očiach objavila hoci túžba po trojhlavom drakovi.
Roza sa vrátila do záhrady v momente, kedy mohla, a v domácnosti zavládla harmónia.
Krpaňa mala každé ráno na stole novú kyticu, každý druhý deň nový škrabanec na tele, i tak sa ale smiala a ťahala Herberta za vlasy. Roza si tie svoje radšej vždy schovala do čistej plienky, na účese predsa len pracovala každé ráno pridlho.

|\\|//|

Ako tak Lilja rástla, dom praskal. Hádzala sa totiž o každú stenu v snahe nájsť tú, ktorá je len imaginárna a dovolí jej prechádzať aj inak ako cez dvere, ktoré mali kľučku akosi privysoko.
Áno, napriek genetickému základu bola Lilja dosť malého vzrastu a dlho trvalo, kým sa vyrovnala s tým, že si tak skoro neotvorí bez pomoci ockovho chrbta.
Keď však zistila ako skočiť z gauča do okna, svet sa zmenil. Otvoril. A v okne sa objavil Mattje.
Bol to malý rozkošný chlapec s hlavovým ochlpením trčiacim na všetky strany. Večne zvieral svojho plyšového medveďa. A ten sa aj stal Liljiným cieľom. Všetky jej hračky boli totiž tak trochu kvietkovaného tvaru.
Isteže, do toho dňa nemala tušenia, že niekto vláči aj osobných grizzleyov, Mattje jej však otvoril oči. A od toho momentu celé dni len utekal, pretože Liljina energia bola nevyčerpateľná a jej túžba dostať jeho hračku nekonečná.
Napriek pochybným aktivitám, ktoré títo dvaja vykonávali, sa krpaňa podučila čo to o socializácii a aj láske. Aspoň tej, ktorú zažívajú malé deti, keď niečo skutočne chcú.
Medveď sa stal na dlho jej vyvoleným a Mattje, chudák malý, len ticho trpel, pretože Lilja mu bola čímsi ako novou hračkou, len.. trochu nepoddajnou. Ale čo spraví jeden mini chlap, keď ženská chce iného?

|\\|//|

Mattjemu sa tak trochu zrútil svet, keď Lilja vyštartovala k Belfirinským bránam. On mal ísť na akúsi pochybnú školu kilometre od nej a.. jednoducho to bolo príliš ďaleko pre jeho strápenú detskú dušičku.
V ten deň jej daroval svojho maca. Hľadela naňho akoby sa sám zmenil na veľkého medveďa a začal sa šúchať o strom. Koho bude teraz naháňať? Napchala si hračku za gumu svojich gatí a s akousi pochybnou mladou sentimentalitou, na mysli tie prebehané dni, potiahla Mattjeho za ucho. Tento prejav náklonnosti ho dostal do zvláštneho rozpoloženia. Rozhodol sa, že musí zlepšiť svoje pisateľské schopnosti a zakúpiť si sovu.

|\\|//|

Belfirin bol dosť zvláštne miesto, kopa deciek chcela študovať a tvrdili, vraj jej medveď nemá šancu dostať sa ani do druhého ročníka. Ona mu však verila- čiastočne aj preto, že jej nemal kto iný písať úlohy.
Bolo jej pridelené Estrelliské teritórium. A aj sa ho rozhodla plnohodnotne využívať. Oco jej nabalil dosť veľkú kopu ponožiek na to, aby si nimi vyznačila pole pôsobenia. Mala sa tak začať krutovláda. Pretože tomu bola naučená v momente, ako dostala svojho maca. Že keď sa snažíte dosť dlho a dosť nástojčivo, dostanete, po čom vaše srdce vreští.
Prvý list od jej verného priateľa ju v tom len utvrdil. Vraj na jeho škole ju všade stretá. A Lilja, nestotožnená s jeho sčítanou romantickou dušou, mala v tom hneď jasno. Jej sláva dosiahla prvú métu a tam uňho jej podobizne už zdobia steny. Čoskoro to príde i sem, stačí len počkať v klubovni v kresle pri krbe...

|\\|//|

V druhom ročníku na maca prišiel záchvat spravodlivosti, ktorú mu ešte kedysi vštepoval Mattje. Odovzdal svojej novej mame všetky pergameny a knihy, a ako definitívny symbol kapitulácie na ne položil ešte atramentom zmáčané brko. Je stále predsa len medvieďa, škola ho dobehne neskôr!
Lilja sa tak po prvý raz ocitla v situácii, kedy musela spoliehať len na svoje schopnosti. A tie sa netýkali behania ani nepliech páchaných na spolužiačkach z fakulty. Stála pred bránou pekelnou. A nad touto jej osobnou bránou visel nápis knižnica.

|\\|//|

Maco na dlhší čas ostal v úzadí, venoval sa veciam vhodným pre malé plyšové medvede, kým Lilja dobiehala všetko, čo za ňu inokedy dobiehal práve on. V duchu si nadávala, že nevenovala Mattjeho podivným múdrym výkladom viac pozornosti, než sa vojde do jej najmenšieho nohavicového vrecka. Miesto toho ho len večne oberala o majetok.
Koncom tretieho ročníka sa jej podarilo uchopiť základné vedomosti a blahodárnym vplyvom kníh sa jej priam zázračne upravil charakter. Jej túžba po lokálnej moci ustúpila akýmsi... vyšším cieľom. A spomienky na Mattjeho oči zrazu neboli také uspokojujúce ako pred pár rokmi. Pretože aj v tých matných odleskoch minulosti našla čosi, za čo sa sama mohla hanbiť.

|\\|//|

Práve tento zvláštny zvrat mal zrejme vplyv na skutočnosť, že sa dostala do povedomia anjelov. Vystavená útočnému spytovaniu vlastnej minulosti, nachádzala až neprirodzenú dávku dobrotivosti niekde hlboko v sebe. Pochovanú, možno zabudnutú, nachádzala ju skrátka na miestach, kde bolo predtým vplyvom poveternostných podmienok absurdne prázdno.
A tak sa ocitla vo svätyni pod hradom, neistá vlastným osudom, spochybňujúc svoje právo stáť tu pri toľkých dobrých ľuďoch, čo sa inokedy motkajú v tom šialenom svete nad nimi a pokúšajú sa z bastardov vytĺcť trošku dobra, v ktoré veria.
A skutočnosť, že sa stala vyvolenou práve pre kameň tmy ju len viac utvrdila v tom, že s ňou niečo nemôže byť v poriadku. A hoci náchylná k láske k tomuto živlu, stála sama voči svojim tieňom, odovzdaná osudu sprievodcu. Bremeno Mattjeho očí a jej čerstvého poslania sa jej zdalo byť nejakou zvrátenou hrou nudiacich sa bohov. Hrou, v ktorej pazúroch sa potácala hádam celý nasledujúci rok, neschopná pochopiť, čo sa vlastne dialo.

|\\|//|

A potom, v piatom ročníku, objavilo sa akési dievča. Bolo čerstvé, ešte prváča, pochybne naivné a zvláštne. Staralo sa o jej zdravotný stav, keď padla na čumák vo chvíľach, kedy sa pokúšala skrotiť vlastné krídla. Boli krásne a také neovládateľné, ako len krása môže byť.
Ani nevedela ako, ocitla sa v spoločnosti toho decka v momentoch pomerne nezvyčajných, obťažujúc hroznové pahýle pod oknami zborovne či jednoducho tráviac čudnú stravu pri obede. To dievča sa zdalo byť pohltené „múdrosťou“ jej mladých liet v kombinácii s jej krásnym perím. A Lilja sa jednoducho v istej chvíli prichytila pri tom, že na to čudné decko myslí len v tom najlepšom. Vytvorila si k nej akési puto, zvláštne, tak trochu ochranárske. Prvé v živote, ktoré ju skutočne zasiahlo.
Obracajúc sa k tme v sebe, sebareflexia bola dočasne menej bolestivou. A to dievča? Či už ona zachraňovala malú Akko alebo to bolo presne naopak, Lila mala na malý okamih pocit, že sa o niekoho skutočne môže zvládnuť postarať.Ocenenia

OcenenieOcenenie


Inventár

Vstup do školy

Nick:
Heslo:Zatvor